
Kjelling: -Vi må opp i ringa
Etter halvannen måneds pause braker vårsesongen i REMA1000-ligaen løs når Kjellings gutter tar turen til Sandnes torsdag.
Sjefen sjøl er tilbake etter kommenteringsjobb i EM for herrer, og mener troppen er klar til dyst.
-Vi har hatt en del sykdom i januar, men sistemann er friskmeldt nå. I går fikk vi en fin gjennomgang på trening, og med litt justeringer inn mot kampen, er vi klare for turen vestover, sier Kjelling.
Sandnes har hatt en tung sesong og ligger helt nederst på tabellen, på 14. plass etter 15 spilte kamper. De kjemper desperat for å unngå nedrykk, men viste i de siste kampene før jul et oppsving i spill og resultater. De tre siste oppgjørene deres resulterte i ettmålstap for henholdsvis ØIF Arendal og Fjellhammer, mens Kristiansand ble beseiret på hjemmebane med minst mulig margin.
Kjelling advarer mot å lese for mye ut av tabellsituasjonen.
-Sandnes har tradisjonelt sett bydd på utfordringer for oss, og spesielt på bortebane. De spiller litt annerledes håndball, og når de får sving på 5-1-forsvaret sitt, kan de bli vanskelige. De ligger sist, men det er jevnt mellom de 5-6 siste på tabellen. Jeg synes generelt de er et lag som er litt undervurdert, så vi må bare opp i ringa hvis vi skal få med oss noen poeng hjem, slår DHK-sjefen fast.
Ser vi på de siste møtene mellom lagene, har likevel Drammen hatt full kontroll. Vi har vunnet samtlige oppgjør de siste sesongene, Det er derfor ingen tvil om at favorittstempelet ligger tungt på bortelaget denne gangen.
Hjemmelaget stiller likevel med flere spennende profiler som kan skape trøbbel for DHK dersom de får flyt i angrepsspillet. Emil Borg Rodahl har vært Sandnes’ mest effektive spiller denne sesongen, med imponerende antall scoringer fra bakspillerposisjon. I tillegg har Ole André Oftedal vært en viktig playmaker med mange assists og gode innspill til linjespiller Jakob Falk Lorentzen. Kantspiller Johannes Jåsund har også hatt flere sterke kamper og kan straffe Drammen på kontringer dersom Sandnes får satt fart i overgangsspillet.



Det er liten tvil om at DHK reiser til Sandneshallen med favorittstempel. Sandnes må på sin side mobilisere alt de har – både på banen og på tribunen – for å stå imot trykket fra et Drammen-lag som stadig jakter på medaljesjansen.



Drammen har alt å vinne, Sandnes har alt å bevise. Med seier her vil Drammen befeste sin posisjon i toppsjiktet – og sende et tydelig signal om at de mener alvor i årets sluttspilljakt.
Kampen ser du på TV 2 Play torsdag kl. 17.30.