DHK tapte i Bergen
Tapte 30-26 i onsdagens kamp
Les mer
Det var lenge jevnt i Drammenshallen fredag kveld, men hjemmelaget kontrollerte etterhvert inn til seier 37 - 34.
Hjemmelaget virket uinspirerte og litt nonchalante fra start , og 450 tilskuere fikk se en svært målrik førsteomgang. Gjestene ledet faktisk med to mål etter 20 minutter og holdt favorittene til 19-19 ved halvtid. DHK stakk litt ifra rett etter pause, for deretter å styre enkelt inn til to poeng.
Trener Oustorp disponerte et skadefritt mannskap for første gang på lenge, og benyttet anledningen til å matche samtlige spillere. Gøran Sørheim dro som vanlig det tyngste lasset, denne gang sammen med Steven Larsson. De scoret henholdsvis åtte og ni mål. Morsomt var det å se unge Thorbjørn Bergerud (17) som fikk de siste ti minuttene i DHK-målet. Han reddet fire av ni skudd, og viste sitt utvilsomme talent.
Best på et hardtkjempende Sandefjord var Magnus Søndenå som endte på ni mål.
(Drammen)
Publisert December 2011
Les mer
Det ble en jevn kamp i Drammenshallen fredag kveld. DHK tok imot BSK/NIF, og selv om vertene var noen mål foran i deler av kampen, ble det spenning helt til slutt.
Les mer
DHK kom godt i gang fra start og ledet gjennom hele omgangen. Strålende spill av målvakt Sebastien Ehnevid gjorde at DHK kunne gå til pause med 13-11 ledelse. DHK fikk også en knallstart på 2. omgang og ledet 16-12 og 18-13, men så kom hjemmelaget sterk tilbake. 18-13 ble til 18-17 og 23-23 og så var Elverum i ledelsen, som de beholdt til sluttsignalet gikk.
Sebastien Ehnevid ble kåret til DHK's beste, mens Steffen Stegavik ble kåret til Elverums og banens beste.
Les mer
Follo hang med til 4-4. Herfra og ut var det bare et lag på banen. DHK ledet 19-9 til pause og vant til slutt hele 40-21.
Les mer
